1 august 2014. Fra Haraløkka til Nøklevann skole og så ned Skolebakken til Rustadsaga. Følger Generalen videre forbi Skullerud-Langerud og krysser deretter E6 på gangbrua. Tar så grusvei opp Grisebakken og Glimmerveien til Langbølgen.
Grisebakken – Lambertseter stadion
Denne følger jeg til Munkelia st. hvor jeg tar til høyre og ned til “Obersten”, som jeg følger forbi Nordstrandshallen. Tar så Munkelia og Tysleveien til Sæter/Nordstrand. Fortsetter så langs Ekebergveien ett stykke, før jeg svinger inn Knud Øyens vei. Krysser deretter Ljarbruveien og så bærer det nedover langs Herregårdsveien. Krysser E18 på gangbru. Deretter tar jeg turvei rundt Hvervenbukta. Det var nokså varmt og klamt, men bedre her ved sjøen da det var litt vind.
Hvervenbukta
Tar så samme vei tilbake som jeg kom, men valgte å følge Nordstrandsveien fra Sæter, til Skulleruddumpa. Går opp skråningen til Skullerudbakken og videre forbi Skullerud. Følger Generalen til Rustadsaga hvor jeg går opp Skolebakken til Nøklevann skole. Følger så Bølerlia tilbake til Haraløkka. Avslutter med stigningsløp opp siste bakken og hjem. En flott langtur der jeg også fikk testet de nye skoene.
Ca 19,2 km
1:53
#løpetur #mosjon #trening #kondisjon #tur