Fototur i idylliske Drøbak – byen på østsiden av Drøbaksundet…..

Drøbak var tidligere en kjøpstad, men er nå en by ved Oslofjorden som hadde 13 485 innbyggere per 1.januar 2020. Drøbak er administrasjonssenteret i Frogn kommune i Akershus i Viken fylke.

Heidi og jeg tok turen til nettopp Drøbak hvor vi rusler litt rundt omkring……se bilder

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Med et bilde fra det gamle bakeriet i Drøbak hvor vi fikk kjøpt gårsdagens Napoleonskake for 1 krone stykke tidlig på 70-tallet, takker vi for følget.

 

 

Hei! Turogtrening vil inneholde; tips- og forslag til tur, bilder, fotos, m.m., fra div turer - sommer og vinter i Østmarka og andre steder. Rapporter fra enkelte konkuranser vil også bli lagt ut på Turogtrening. Jeg håper at Turogtrening kan inspirere til at flere finner veien ut i marka. Hvorfor sitte inne når alt håp er ute? Kategori, tja.....Friluftsliv, sport og mosjon, fritid, fotos m.m. Lokale idrettslag; Bøler IF, Rustad IL og Oppsal IF. Er medlem av Norges kuleste klubb, Team Sportsmanden. Sportsstuer i Østmarka; Sandbakken, Vangen, Skullerudstua, Rustadsaga, Mariholtet og Larsbråten. TUROGTRENING har egen FB-side :) Lik gjerne denne.
Posts created 1293

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top