24 april 2017. I tett snøvær skulle jeg møte Einar på Haraløkka for felles tur. At det snør tung våt snø skulle det også gjøre i all den tid vi var ute, men så lenge man ikke fryser, er alt ok.
Og siden det lå våt snø i marka droppet vi stiløping denne gangen. Fra Haraløkka fulgte vi Bølerlia til Nøklevann skole før vi fra Rustadsaga fulgte Generalen forbi Skullerud og opp til Vannverket. Her tar vi grusvei (løype nr 168) videre til Grønmo. Det lå endel snø og slaps på veien, men heldigvis hadde det kjørt en bil der slik at vi kunne følge hvert vårt hjulspor uten å bli våte på bena.
“Da vi kom frem til p-plassen på Grønmo blir vi overrasket av hvordan det ser ut. Her flyter det med plast og papirsøppel samt at det er mange ølbokser som ligger strødd utover plassen. Ser ut som at det har vært en stor fest. Russen? – jeg bare spør. Uansett var det lite vi kunne gjøre med det, men det er trist at slikt forekommer“.
Fra Grønmo p-plass tar vi Sørliveien til Klemetsrud og underveis passerer vi Nordli gård og Store Li gård.
Nordli gård ved Sørliveien (oslobilder.no)
Store Li gård ved Sørliveien (oslobilder.no)
Deretter tar vi gangvei til Brenna/Dal før vi fortsetter langs Vinterveien forbi Bakkeløkka gård til Sagdammen i Skulleruddumpa. Og for variasjonens skyld tar vi grusvei ( løype nr 180) langs Ljanselva til Skullerud Idrettspark, Hullet, Løkka og Rustadsaga. Vi går opp Nøklevannsbakken før vi løper over Skredderløkka til Haraløkka. Og det var nettopp over Skredderløkka vi skulle bli våte på bena, for her var det mye våt snø og slaps.
Ca 12,5 km
1:30
#østmarka #oslomarka #trening #løpetur #mosjon